“ÇEŞİTLİLİĞİ BİRLİKTE DESTEKLEYELİM” PROJESİ’NE EDİRNELİ GENÇLERDEN KATILIM | Yeni Bir GünYeni Bir Gün

27 Mayıs 2022 - 21:46

“ÇEŞİTLİLİĞİ BİRLİKTE DESTEKLEYELİM” PROJESİ’NE EDİRNELİ GENÇLERDEN KATILIM

“ÇEŞİTLİLİĞİ BİRLİKTE DESTEKLEYELİM” PROJESİ’NE EDİRNELİ GENÇLERDEN KATILIM
Son Güncelleme :

01 Mayıs 2022 -

Edirne Belediyesi’nin Kardeş Şehri Kırcaali’de faaliyet gösteren Perperek Valley Derneği, Romanya’dan Calaras Derneği ve Edirne Belediyesi’nin ortaklığı ile uygulanmakta olan “Çeşitliliği Birlikte Destekleyelim” isimli № 2020-3-BG01-KA205-094760 numaralı AB ERASMUS+ projesinin eğitim toplantısı 29 Nisan 2022- 1 Mayıs 2022 tarihleri arsında Bulgaristan’ın Kırcaali Şehri’nde gerçekleştiriliyor. Toplantıya Edirne’den Üniversitenin çeşitli bölümlerinde öğrenim görmekte olan 10 öğrenci ve Edirne Belediyesi’nin projede görevli personelleri katılım sağladı.

Toplantının ilk günü Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis’in katılımı ile gerçekleşti. Başkan Hasan Azis, gençlere Kırcaaliyi tanıtıp, şehirde gençlere yönelik ve gençlerle birlikte yaptıkları projeleri hakkında bilgi verdi; Edirne’de ve Calaras’ta yapılan faaliyetler hakkında bilgi aldı. Proje kapsamındaki eğitim çalışması, uzmanların “Hoşgörü ve başkalarıyla çalışma”, “eleştirel düşünme ve yaratıcılık”, “sahadaki vakaları çözme” “kritik ve analitik düşünme” gibi farklı modüllerdeki sunumlar ve interaktif uygulamalar ile devam ederek 1 Mayıs Pazar günü sona erecek.

Proje;  ayrımcılığa, yalan haberlerin negatif etkilerine ve gençler üzerindeki çevrimiçi bilgi kirliliğine geliştirme, uygulama ve gençler için yenilikçi eğitim metodolojisinin yaygınlaştırılması aracılığıyla karşı koymayı amaçlıyor. Gençlik çalışanlarının bunu uygulama kapasitesini geliştirmenin yanı sıra, gençlerin eğitimi ve gençlikle ilgili sektörlerin temsilcileri arasında iyi uygulamaların aktarılması amaçlanıyor.

Edirne Belediyesi

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.