2020 Tokyo Paralimpik Oyunları heyecanı başlıyor | Yeni Bir GünYeni Bir Gün

28 Ekim 2021 - 07:15

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları heyecanı başlıyor

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları heyecanı başlıyor
Son Güncelleme :

24 Ağustos 2021 -

16. Yaz Paralimpik Oyunları’nın açılış töreni TSİ 14.00’te Olimpiyat Stadı’nda gerçekleştirilecek. Oyunlarda 22 branşta yaklaşık 4 bin 400 sporcu mücadele edecek.

Müsabakalar ise 25 Ağustos Çarşamba günü golbol, yüzme, masa tenisi, tekerlekli sandalye eskrim, tekerlekli sandalye basketbol, bisiklet, tekerlekli sandalye ragbi branşlarında yapılacak müsabakalarla başlayacak.

Türkiye’yi 5 Eylül’de sona erecek organizasyonda 13 branşta 87 sporcu temsil edecek. Milli atıcı Muharrem Korhan Yamaç ve masa tenisinde Türkiye’yi temsil edecek Neslihan Kavas, oyunlara 5. kez katılacak.

Milliler, 2016 Rio Paralimpik Oyunları’nda 3 altın, 1 gümüş ve 5 bronz madalya kazanmıştı.

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda milli formayı giyecek sporcular ve branşları şöyle:Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (57)

Atıcılık: Ayşegül Pehlivanlar, Murat Oğuz, Hakan Çevik, Çağla Baş, Korhan Yamaç, Savaş Üstün, Suzan Çevik, Erhan Coşkuner, Aysel Özgan

Badminton: Zehra Bağlar, Emine Seçkin

Halter: Abdullah Kayapınar, Besra Duman, Nazmiye Muratlı, Sibel Çam, Yasemin Ceylan Baydar

Okçuluk: Sadık Savaş, Bülent Korkmaz, Murat Turan, Bahattin Hekimoğlu, Sevgi Yorulmaz, Yağmur Şengül, Vedat Aksoy, Öznur Cüre, Fatma Danabaş, Nihat Türkmenoğlu, Zehra Özbey Torun

Tekerlekli sandalye tenis: Fatma Büşra Ün

Tekerlekli sandalye eskrim: Hakan Akkaya

Yüzme: Sümeyye Boyacı, Elif İldem, Beytullah Eroğlu, Sevilay Öztürk, Koral Berkin Kutlu

Tekerlekli sandalye basketbol: Ferit Gümüş, Samet Toptaş, Deniz Acar, Selim Sayak, Özgür Gürbulak, Uğur Toprak, Volkan Gülem, İsmail Ar, Fikri Gündoğdu, Mücahit Günaydın, Ahmet Efetürk, Rıdvan Aksoy

Masa tenisi: Abdullah Öztürk, Ali Öztürk, Neslihan Kavas, Hatice Duman, Nesim Turan, Kübra Korkut, Merve Cansu Demir, Nergis Altıntaş, Hamza Çalışkan

Atletizm: Zübeyde Süpürgeci, Hamide DoğangünGörme Engelliler Spor Federasyonu (21)

Golbol Kadın Takımı: Şeydanur Kaplan, Sevda Altunoluk, Reyhan Yılmaz, Kader Çelik, Sevtap Altunoluk, Fatmagül Güler

Golbol Erkek Takımı: Tekin Okan Düzgün, Tuncay Karakaya, Abdullah Aydoğdu, Ekrem Gündoğdu, Hüseyin Alkan, Ebubekir Sıddık Kara

Judo: Ecem Taşın, Zeynep Çelik, Duygu Çete Artar, Raziye Uluçam, Recep Çiftçi

Atletizm: Oğuz Akbulut, Büşra Nur Tırıklı, Hakan Cira, Sevda Kılınç ÇırakoğluPara tekvando

Meryem Betül Çavdar, Gamze Gürdal, Şeyma Nur Emeksiz Bacaksız, Mahmut Bozteke, Fatih Çelik, Mehmet Vasıf YakutTürkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu (3)

Atletizm:

Esra Bayrak, Mihriban Korkmaz, Fatma Damla Altın

AA

FİKSTÜR -

Tümünü Gör

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
# TAKIMLAR O AV P
1 Trabzonspor 10 11 24
2 Atakaş Hatayspor 10 11 20
3 Beşiktaş 10 8 20
4 Aytemiz Alanyaspor 10 1 20
5 Fenerbahçe 10 3 19
6 VavaCars Fatih Karagümrük 10 4 18
7 İttifak Holding Konyaspor 10 5 17
8 Galatasaray 10 1 17
9 Altay 10 0 15
10 Adana Demirspor 10 0 13
11 Medipol Başakşehir 10 0 12
12 Gaziantep FK 10 -2 12
13 Öznur Kablo Yeni Malatyaspor 10 -6 12
14 Demir Grup Sivasspor 10 2 11
15 Yukatel Kayserispor 10 -4 11
16 GZT Giresunspor 10 -4 9
17 Fraport TAV Antalyaspor 10 -5 9
18 Göztepe 10 -5 8
19 Kasımpaşa 10 -6 6
20 Çaykur Rizespor 10 -14 4
# TAKIMLAR O AV P
1 MKE Ankaragücü 10 13 24
2 Bereket Sigorta Ümraniyespor 9 14 21
3 Eyüpspor 10 5 20
4 BB Erzurumspor 9 5 18
5 Kocaelispor 8 1 16
6 Royal Hastanesi Bandırmaspor 9 5 15
7 Tuzlaspor 8 4 14
8 Yılport Samsunspor 8 0 11
9 Gençlerbirliği 8 -3 11
10 Menemenspor 9 -5 11
11 İstanbulspor 8 0 10
12 Altaş Denizlispor 9 -3 10
13 Altınordu 9 -8 10
14 Adanaspor 10 -4 9
15 Manisa FK 10 -6 9
16 Beypiliç Boluspor 8 -1 8
17 Bursaspor 8 -3 8
18 Balıkesirspor 8 -7 6
19 Ankara Keçiörengücü 8 -7 4
# TAKIMLAR O AV P
1 Pendikspor 7 8 18
2 Amed Sportif Faaliyetler 9 4 17
3 Isparta 32 Spor 8 4 15
4 Kırşehir Belediyespor 8 3 14
5 Zonguldak Kömürspor 9 1 13
6 Pazarspor 8 2 13
7 Bucaspor 1928 9 4 13
8 Nazilli Belediyespor 8 2 12
9 Şanlıurfaspor 7 3 12
10 Karatay Termal 1922 Konyaspor 9 4 12
11 Uşakspor A.Ş. 8 -5 10
12 Tarsus İdman Yurdu 8 -1 9
13 Ankara Demirspor 8 -2 8
14 Akhisarspor 8 -6 7
15 Anagold 24Erzincanspor 8 -3 7
16 TECO Karacabey Belediyespor 7 -2 7
17 Kırklarelispor 7 -2 7
18 Eskişehirspor 8 -14 4
19 GMG Kastamonuspor 0 0 0
# TAKIMLAR O AV P
1 Sivas Belediyespor 9 16 21
2 Silahtaroğlu Vanspor FK 9 8 20
3 Hekimoğlu Trabzon 9 11 19
4 Çorum FK 9 11 18
5 Ankaraspor 9 11 17
6 Sakaryaspor 9 11 17
7 An Zentrum Bayburt Özel İdarespor 9 3 17
8 Bodrumspor 9 10 16
9 Afjet Afyonspor 9 3 14
10 Somaspor 9 2 14
11 Etimesgut Belediyespor 9 0 14
12 Serik Belediyespor 9 -4 12
13 İnegölspor 9 -4 11
14 Diyarbekirspor 9 -1 10
15 Sarıyer 9 -6 10
16 Ergene Velimeşespor 9 -14 7
17 Turgutluspor 9 -7 6
18 Niğde Anadolu FK 9 -18 4
19 Adıyaman FK 9 -10 3
20 Kahramanmaraşspor 9 -22 0
# TAKIMLAR O AV P
1 Paris St Germain 3 3 7
2 Manchester City 3 5 6
3 Club Brugge 3 -3 4
4 RB Leipzig 3 -5 0