Erzincan Belediyesinden Temizlik Kampanyası | Yeni Bir GünYeni Bir Gün

2 Ağustos 2021 - 15:32

Erzincan Belediyesinden Temizlik Kampanyası

Erzincan Belediyesinden Temizlik Kampanyası
Son Güncelleme :

26 Ekim 2020 -

Erzincan Belediyesi Tarafından temizlik için farkındalık oluşturmak için temizlik kampanyası başlatıldı. İlk olarak Keklikkayası ve Mimar Sinan Mahallelerinde gerçekleştirilen temizlik kampanyasına Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Temizlik İşleri Müdürü Bahadır Merdan, Temizlik işleri personelleri katılım sağladı. Keklikkayası Mahallesinde gerçekleştirilen temizlik kampanyasına Mahalle Muhtarı Güngör Dağdeviren ve mahalle sakinleri katılım sağlarken Mimar Sinan Mahallesi’ndeki programa da Mahalle Muhtarı Cemalettin Demirtaş katıldı.

Yapılan temizlik kampanyası kapsamında Keklikkayası Mahallesinde Mesire alanlarına Atılan çöpler toplandı.

Keklikkayası Mahallesi Muhtarı Güngör Dağdeviren’ kampanya ile ilgili yaptığı konuşmada; “Çevremizi temiz tutmak için hem belediye ekiplerimizce hem de mahalle sakinlerimizden bir ekip kurduk. Çevremize geldik ve çok kirli olduğunu gördük ama büyük bir özveriyle büyük küçük, kadın erkek toplandık ve çevremizi temizledik. İnsanlarımızdan şunu istiyorum; ‘nasıl bulmak istiyorlarsa öyle bıraksınlar istiyorum.’ ben burada Belediye başkanımıza, mahalle sakinlerimize katılım sağlayan herkese çok çok teşekkür ediyorum” dedi

Kampanyaya katılım sağlayan vatandaşlar İse gelecek nesillerimiz için daha temiz bir dünya için katılım sağladık yapılan bu etkinlikten dolayı Belediyemize ve başkanımıza çok teşekkür ediyoruz” dediler.

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada , “Keklikkayası Mahalesinde bir çok alan mesire alanı olarak kullanılmakta.  Temizlik İşleri Müdürümüz ve muhtarımızla bir temizlik kampanyası düzenledik. Kampanyamıza sevgili muhtarımızın annesi bile katıldı, Çevre temizliğine verdiği önemi göstermek adına çok anlamlı bir katılım oldu. Bunun içinde değerli büyüklerimiz var burada. Çevremizi, mahallemizi, sokağımızı mutlaka temiz tutmalıyız. Mesire alanından bir kamyon dolusu çöp topladık.  Tüm hemşehrilerimden isteğim arzum şudur; Erzincan beldeleri ile birleştiğinde yedi buçuk kat büyüklüğüne çıktı. Çevredeki vatandaşlarımızın duyarlılığıyla temiz bir Erzincan, temiz bir mahalle, temiz bir sokak elde edebiliriz. Bu vesileyle de tüm hemşehrilerime bu temizlik kampanyasına gönülden katılım sağlamalarını arzu ediyorum” dedi.

Mimar Sinan Mahallesinde çevredeki boş arsalara atılmış çöpler ve mahalle aralarına atılmış çöpler el birliği ile toplandı.

Temizlik kampanyasından dolayı memnuniyetini dile getiren Mimar Sinan Mahallesi Muhtarı Cemalettin Demirtaş ise;  “Sayın belediye Başkanımıza teşekkür ederiz temizlik için bir kampanya düzenlediler. İnşallah bu kampanyaya bizde devam edip gerekeni yapacağız” dedi.

Temizlik İşleri Müdürü Bahadır Merdan’da Mimar Sinan Mahallesindeki etkinlikte yaptığı açıklamada; “Temizlikte farkındalığı artırmak için mahallelerde bu projelerimizi devam ettireceğiz” dedi.

Burada da bir açıklama yapan Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, “Mimar Sinan Mahallemizde değerli muhtarımızla, Temizlik İşleri Müdürümüzle ve değerli çalışan mesai arkadaşlarımla hep birlikteyiz. Bugün Mimar Sinan mahallemizde farkındalık oluşturmak bir aradayız. Bugün ki yapmış olduğumuz etkinlikleri geleneksel hale getirip inşallah her hafta bir yerde bu etkinlikleri gerçekleştirerek Erzincan’ımızı daha temiz daha yaşanabilir kılmak için elimizden geleni yapacağız. Sizlerden de destek bekliyoruz. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

ERZİCAN BELEDİYESİ

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.