Basketbol FIBA Şampiyonlar Ligi kura çekiminin torbaları belli oldu | Yeni Bir GünYeni Bir Gün

24 Eylül 2021 - 21:12

Basketbol FIBA Şampiyonlar Ligi kura çekiminin torbaları belli oldu

Basketbol FIBA Şampiyonlar Ligi kura çekiminin torbaları belli oldu
Son Güncelleme :

06 Temmuz 2021 -

Basketbol FIBA Şampiyonlar Ligi 2021-2022 sezonu kura çekimine katılacak kulüplerin torbaları belli oldu.

FIBA’dan yapılan açıklamaya göre, normal sezon kura çekimine doğrudan katılacak 28 takımın yer aldığı torbalar, Şampiyonlar Ligi kulüp ve ülke sıralamaları doğrultusunda belirlendi.

Turnuvada mücadele edecek Türk kulüpleri Beşiktaş Icrypex ve Pınar Karşıyaka 2’nci, Darüşşafaka Tekfen, Galatasaray ve TOFAŞ ise 3’üncü torbadan kura çekimine katılacak.

Kura çekimi, 7 Temmuz Çarşamba günü İsviçre’nin Mies kasabasındaki Patrick Baumann Basketbol Evi’nde gerçekleştirilecek.

Açıklamada ayrıca 4’ü ön elemeden gelecek, 32 takımın mücadele edeceği organizasyondaki format değişikliğine ilişkin de bilgi verildi.

Dörderli 8 gruba dağıtılacak kulüplerden normal sezonu ilk sırada bitirenler, son 16 turuna yükselecek. Gruplarda 2 ve 3’üncü sırayı alan takımlar ise play-in turnuvası oynayacak. Eşleşmelerde 2 galibiyete ulaşan 8 ekip, son 16 turuna çıkacak.

Dörderli 4 grupta oynanacak son 16 turunu ilk 2 sırada tamamlayan takımlar, adlarını çeyrek finale yazdıracak. Çeyrek final eşleşmelerinde 2 galibiyete ulaşan kulüpler, mayıs ayında yapılması planlanan dörtlü finale katılacak.

Takımların torbalara dağılımı şöyle:

1. torba: AEK (Yunanistan), ERA Nymburk (Çekya), Hapoel Bank Yahav, Hapoel Unet-Credit Holon (İsrail), Hereda San Pablo Burgos, Lenovo Tenerife (İspanya), Nizhny Novgorod (Rusya), SIG Strasbourg (Fransa)

2. torba: Beşiktaş Icrypex, Pınar Karşıyaka (Türkiye), Dinamo Sassari, Happy Casa Brindisi (İtalya), Falco Szombathely (Macaristan), Filou Oostende (Belçika), JDA Dijon (Fransa), PAOK (Yunanistan)

3. torba: Darüşşafaka Tekfen, Galatasaray, TOFAŞ (Türkiye), BAXI Manresa, Unicaja (İspanya), MHP Riesen Ludwigsburg (Almanya), Rytas Vilnius (Litvanya), VEF Riga (Letonya)

4. torba: EWE Baskets Oldenburg (Almanya), Igokea (Bosna Hersek), Lavrio Megabolt (Yunanistan), Stal Ostrow Wielkopolski (Polonya), ön elemelerden gelecek 4 takım

AA

FİKSTÜR -

Tümünü Gör

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
# TAKIMLAR O AV P
1 Beşiktaş 6 8 14
2 Trabzonspor 6 7 14
3 Atakaş Hatayspor 6 9 13
4 Fenerbahçe 6 4 13
5 Altay 6 4 12
6 İttifak Holding Konyaspor 6 4 12
7 Aytemiz Alanyaspor 6 -3 12
8 VavaCars Fatih Karagümrük 6 5 11
9 Yukatel Kayserispor 6 2 10
10 Gaziantep FK 6 0 8
11 Galatasaray 6 -1 8
12 Demir Grup Sivasspor 6 -1 6
13 Adana Demirspor 6 -3 6
14 Öznur Kablo Yeni Malatyaspor 6 -6 6
15 Göztepe 6 -3 5
16 Kasımpaşa 6 -3 5
17 Fraport TAV Antalyaspor 6 -4 5
18 Medipol Başakşehir 6 -3 3
19 GZT Giresunspor 6 -7 1
20 Çaykur Rizespor 6 -9 1
# TAKIMLAR O AV P
1 Bereket Sigorta Ümraniyespor 6 13 16
2 MKE Ankaragücü 6 6 12
3 Eyüpspor 6 3 12
4 BB Erzurumspor 6 0 12
5 Tuzlaspor 5 5 11
6 Royal Hastanesi Bandırmaspor 6 1 9
7 Manisa FK 6 0 9
8 Beypiliç Boluspor 5 2 7
9 Yılport Samsunspor 5 0 7
10 Kocaelispor 5 -2 7
11 Altınordu 6 -4 7
12 Menemenspor 6 -5 7
13 Adanaspor 6 0 6
14 Balıkesirspor 5 -3 6
15 Denizlispor 6 -3 6
16 Bursaspor 6 -1 5
17 Gençlerbirliği 6 -6 5
18 İstanbulspor 5 -1 4
19 Ankara Keçiörengücü 6 -5 4
# TAKIMLAR O AV P
1 Şanlıurfaspor 3 2 7
2 Akhisarspor 3 0 6
3 Amed Sportif Faaliyetler 3 2 6
4 Nazilli Belediyespor 3 2 6
5 Pendikspor 2 2 6
6 Kırşehir Belediyespor 2 4 6
7 Isparta 32 Spor 3 2 5
8 Eskişehirspor 3 0 4
9 Bucaspor 1928 3 1 4
10 Tarsus İdman Yurdu 2 1 4
11 Pazarspor 3 -3 3
12 Kırklarelispor 3 -2 3
13 Ankara Demirspor 3 -1 3
14 Uşakspor A.Ş. 2 -1 3
15 Karatay Termal 1922 Konyaspor 3 -1 2
16 Zonguldak Kömürspor 3 -3 0
17 Anagold 24Erzincanspor 2 -3 0
18 TECO Karacabey Belediyespor 2 -2 0
19 GMG Kastamonuspor 0 0 0
# TAKIMLAR O AV P
1 Sivas Belediyespor 3 8 9
2 Bodrumspor 3 6 9
3 Ankaraspor 3 8 7
4 Hekimoğlu Trabzon 3 7 7
5 Silahtaroğlu Vanspor FK 3 3 7
6 Somaspor 3 3 7
7 An Zentrum Bayburt Özel İdarespor 3 3 7
8 Etimesgut Belediyespor 3 2 6
9 Çorum FK 3 4 5
10 Sakaryaspor 3 2 5
11 Sarıyer 3 -1 4
12 Serik Belediyespor 3 -3 3
13 Afjet Afyonspor 3 -1 2
14 İnegölspor 3 -2 2
15 Diyarbekirspor 3 -4 1
16 Ergene Velimeşespor 3 -7 1
17 Turgutluspor 3 -3 0
18 Adıyaman 1954 Spor 3 -8 0
19 Kahramanmaraşspor 3 -8 0
20 Niğde Anadolu FK 3 -9 0
# TAKIMLAR O AV P
1 Manchester City 1 3 3
2 Club Brugge 1 0 1
3 Paris St Germain 1 0 1
4 RB Leipzig 1 -3 0